איקבנה חזרה
איקבנה אינטרנשיונל

לפרטים לחץ על המודגש בתכלת

סדנא שבועית
פעילות חדשית

"איקבנה אינטרנשיונל " הוא ארגון בינלאומי, שמרכזו בטוקיו, יפאן. מטרת הארגון היא לעודד, לפתח ולקדם את אמנות ה"איקבנה" בעולם.
וסיסמתו : "ידידות באמצעות פרחים".
כתוצאה מפעילות הענפה ורבת ההישגים של בוגרי ה"אולפן לאמנות עיצוב הפרח" ושל סדנת היצירה בהנהלתי זכה ה"אולפן לאמנות עיצוב הפרח" בחודש יולי 1974 להכרה ולמעמד רשמי על ידי הארגון הבינלאומי "איקבנה אינטרנשיונל", שהעניק לסניף את השם "סניף ישראל 184"

בדרך כלל סניפי "איקבנה אינטרנשיונל" נקראים על שם העיר בה הם נמצאים, לבקשתנו קבלנו רשות מיוחדת לקרוא לסניף שלנו בשם "סניף ישראל 184".

להגדלה לחץ כאן
לרגל ההכרה וצרוף ה"אולפן לאמנות עיצוב הפרח" לארגון הבינלאומי "איקבנה אינטרנשיונל", התקיים בחודש אוקטובר ערב חגיגי במוזיאון "טיקוטין" לאמנות יפנית. (ראה תערוכות שנת 1974)

במעמד מוזמנים ובהשתתפות ראש העיר חיפה, מר ירוחם צייזל, ומכוח היותי נשיאת הסניף, הגיש לי מ"מ שגריר יפן בישראל, מר ס. אונו, .את "ספר הסניף"- "CHARTER BOOK" לאות הוקרה לפעילות ולהישגים של האולפן.

 שגריר יפאן בישראל מר אונו, הסביר את משמעות ה"איקבנה" ושיבח את הפצת אמנות ה"איקבנה" בישראל.

ספר זה הינו אישור הכרה קבוע לסניף ישראל, כסניף מן המניין בארגון הבינלאומי "איקבנה אינטרנשיונל" ,אחד ממאות הסניפים של ארגון זה הפועלים ברחבי העולם.
הנאום המלא של שגריר יפאן בישראל מר אונו מובא להלן.

להגדלה לחץ כאן
קבוצת המייסדים של סניף ישראל מנתה 22 חברים, רובם בוגרי ה"אולפן לאמנות עיצוב הפרח".
כעבור עשר שנים, לקראת שנת 1984, הסניף מנה מאה חברים ומאות אוהדים.
החברות בסניף הייתה פתוחה לכל מי שלמד "איקבנה" בארץ או מחוצה לה, כאשר בעלי התפקידים המרכזיים בסניף נבחרו כל שנה מחדש בבחירות אישיות.

להגדלה לחץ כאן

למעלה מעשר שנים, בהן כיהנתי כנשיאת הסניף, קיימנו קשרים הדוקים עם המרכז של "איקבנה אינטרנשיונל" בטוקיו וסניפים רבים בעולם כולו.
הפעילויות של סניף ישראל של "איקבנה אינטרנשיונל" בחיפה, היו מגוונות.

  • סדנא אחת לשבוע.
  • פעילות חודשית.
  • התקיימו תערוכות, תצוגות וסידורי במה.
    (ראה תערוכות ואיקבנה ישראל)

להגדלה לחץ כאן

סדנה שבועית

בסדנא השתתפו נשים וגברים, שלמדו "איקבנה" בארץ או בחו"ל. מידי פעם כיבדו אותנו בנוכחותן נשים יפניות משגרירות יפאן בישראל, כמו כן הגיעו לסדנה אורחים מחו"ל.
בסדנה עיצבנו סידורי "איקבנה" והעשרנו זה את זה ברעיונות ובחידושים. הסדנה הייתה, עבור המשתתף, מקום להתפתחות, לצמיחה אישית ולהפריה אמנותית הדדית, באמצעות אמנות ה"איקבנה".

חברי הסדנא נטלו חלק פעיל בתערוכות, הדגמות ותצוגות, שנערכו במוזיאון "טיקוטין" לאמנות יפנית בחיפה ובמקומות שונים בארץ.גב' טסוטסומי אשת שגריר יפאן בישראל (1987) כבדה בנוכחותה את אחת מפעילויות הסדנא

פעילות זו קרבה את אמנות ה"איקבנה" לקהל מגוון בארץ ופתחה לפניו ערוצים להכרות עם ערכים אסתטיים חדשים
פעילות חודשית

אחת לחודש ארגנתי פעילות בתחומים שונים, כגון הרצאות בנושאים הקרובים ל"איקבנה", מפגש עם חברי "איקבנה" מארצות שונות.

לפעילויות אלה הוזמנו חברים ואוהדים, שמנו כמה מאות איש.
על מזכירות הסניף הוטל תפקיד הדיווח החודשי למרכז הארגון בטוקיו.